SMC Diode Solutions MBR30200CT
MBR30200CT
Part No.:
MBR30200CT
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
Category:
Diodes - Rectifiers - Arrays
Package:
TO-220-3
Datasheet:
ShinYuaMBR30200CT.pdf
Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V TO220
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Active
DiodeConfiguration:
1 Pair Common Cathode
Voltage-DCReverse(Vr)(Max):
200 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode):
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If:
900 mV @ 15 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr):
Current-ReverseLeakage@Vr:
1 mA @ 200 V
OperatingTemperature-Junction:
-55°C ~ 150°C