Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) MBY43R488T
MBY43R488T
Part No.:
MBY43R488T
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaMBY43R488T.pdf
Description:
RES 43.488 OHM 0.01% 1/2W RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
MB
ProductStatus:
Active
Resistance:
43.488 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Foil
Features:
TemperatureCoefficient:
±2.5ppm/°C
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.512 L x 0.157 W (13.00mm x 4.00mm)
NumberofTerminations:
0.406 (10.30mm)