onsemi MC100H642FNG
MC100H642FNG
Part No.:
MC100H642FNG
Manufacturer:
onsemi
Category:
Clock/Timing - Application Specific
Package:
28-LCC (J-Lead)
Datasheet:
ShinYuaMC100H642FNG.pdf
Description:
IC CLOCK DRIVER ECL-TTL 28PLCC
Packaging:
Tube,Tube
Series:
Product Status:
Obsolete
PLL:
No
Main Purpose:
68030, 68040 MPUs
Input:
ECL, TTL
Output:
TTL
Number of Circuits:
1
Ratio-Input:Output:
2:8
Differential-Input:Output:
Yes/Yes
Frequency-Max:
100MHz
Voltage-Supply:
4.75V ~ 5.25V
Operating Temperature:
0°C ~ 85°C