NXP USA Inc. MC33390DR2
MC33390DR2
Part No.:
MC33390DR2
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Interface - Drivers, Receivers, Transceivers
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaMC33390DR2.pdf
Description:
IC TRANSCEIVER HALF 1/1 8SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Transceiver
Protocol:
NumberofDrivers/Receivers:
1/1
Duplex:
Half
ReceiverHysteresis:
200 mV
DataRate:
10.4Kbps
Voltage-Supply:
9V ~ 16V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C