onsemi MC74AC240DW
MC74AC240DW
Part No.:
MC74AC240DW
Package:
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
ShinYuaMC74AC240DW.pdf
Description:
IC BUFFER INVERT 6V 20SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Packaging:
Tube,Tube
Current-OutputHighLow:
24mA, 24mA
Voltage-Supply:
2V ~ 6V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)