onsemi MC74AC240MEL
MC74AC240MEL
Part No.:
MC74AC240MEL
Package:
20-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
Datasheet:
ShinYuaMC74AC240MEL.pdf
Description:
IC BUFFER INVERT 6V SOEIAJ-20
  • Related Categories
Package/Case:
20-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Bulk
Current-OutputHighLow:
24mA, 24mA
Voltage-Supply:
2V ~ 6V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)