onsemi MC74AC240NG
MC74AC240NG
Part No.:
MC74AC240NG
Package:
20-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
ShinYuaMC74AC240NG.pdf
Description:
IC BUFFER INVERT 6V 20DIP
  • Related Categories
Package/Case:
20-DIP (0.300, 7.62mm)
Packaging:
Tube,Tube
Current-OutputHighLow:
24mA, 24mA
Voltage-Supply:
2V ~ 6V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)