onsemi MC74ACT240DTR2
MC74ACT240DTR2
Part No.:
MC74ACT240DTR2
Package:
20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
ShinYuaMC74ACT240DTR2.pdf
Description:
IC BUFFER INVERT 5.5V 20TSSOP
  • Related Categories
Package/Case:
20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
74ACT
Current-OutputHighLow:
24mA, 24mA
Voltage-Supply:
4.5V ~ 5.5V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)