onsemi MC74LCX240DTR2
MC74LCX240DTR2
Part No.:
MC74LCX240DTR2
Package:
20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
ShinYuaMC74LCX240DTR2.pdf
Description:
IC BUFFER INVERT 3.6V 20TSSOP
  • Related Categories
Package/Case:
20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
74LCX
Current-OutputHighLow:
24mA, 24mA
Voltage-Supply:
2V ~ 3.6V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)