NXP USA Inc. MC8640THJ1250HE
MC8640THJ1250HE
Part No.:
MC8640THJ1250HE
Package:
994-BCBGA, FCCBGA
Datasheet:
MC8640THJ1250HE.pdf
Description:
IC MPU MPC86XX 1.25GHZ 994FCCBGA
  • Related Categories
Package/Case:
994-BCBGA, FCCBGA
NumberofCores/BusWidth:
1 Core, 32-Bit
Speed:
1.25GHz
Voltage-I/O:
1.8V, 2.5V, 3.3V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C (TA)