RDI, Inc. MCA480CPARAPNL
MCA480CPARAPNL
Part No.:
MCA480CPARAPNL
Manufacturer:
RDI, Inc.
Category:
USB Cables
Package:
Datasheet:
ShinYuaMCA480CPARAPNL.pdf
Description:
CBL USB2.0 A RCPT TO A PLG 1.57'
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
Configuration:
A Female to A Male
Length:
1.57' (480.0mm)
Specifications:
USB 2.0
TransferRate:
WireGauge:
26 AWG, 28 AWG
Shielding:
Shielded
Color:
White
Category:
USB Cables
Datasheet:
ShinYuaMCA480CPARAPNL.pdf
1. How to order MCA480CPARAPNL on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MCA480CPARAPNL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCA480CPARAPNL?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image USB-1750-AMB-NL MCA480CPARAPNL MCA1830CPARAPNL
Part Number USB-1750-AMB-NL MCA480CPARAPNL MCA1830CPARAPNL
Manufacturer RDI, Inc. RDI, Inc. RDI, Inc.
Packaging Bulk Bulk Bulk
Series - - -
ProductStatus Active Active Active
Configuration A Female to A Male A Female to A Male A Female to A Male
Length 1.57' (480.0mm) 1.57' (480.0mm) 1.57' (480.0mm)
Specifications USB 2.0 USB 2.0 USB 2.0
TransferRate - - -
WireGauge 26 AWG, 28 AWG 26 AWG, 28 AWG 26 AWG, 28 AWG