Eaton - Electronics Division MCL2012V2-1R5-R
MCL2012V2-1R5-R
Part No.:
MCL2012V2-1R5-R
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaMCL2012V2-1R5-R.pdf
Description:
FIXED IND 1.5NH 500MA 100MOHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
MCL2012V2
ProductStatus:
Active
Type:
Multilayer
Material-Core:
Inductance:
1.5 nH
Tolerance:
±0.3nH
CurrentRating(Amps):
500 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
100mOhm Max
Q@Freq:
10 @ 100MHz
Frequency-SelfResonant:
6GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0805
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaMCL2012V2-1R5-R.pdf
1. How to order MCL2012V2-1R5-R on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MCL2012V2-1R5-R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCL2012V2-1R5-R?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MCL2012V2-560-R MCL2012V2-4R7-R MCL2012V2-220-R MCL2012V2-221-R MCL2012V2-1R5-R
Part Number MCL2012V2-560-R MCL2012V2-4R7-R MCL2012V2-220-R MCL2012V2-221-R MCL2012V2-1R5-R
Series MCL2012V2 MCL2012V2 MCL2012V2 MCL2012V2 MCL2012V2
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer
Material-Core - - - - -
Inductance 1.5 nH 1.5 nH 1.5 nH 1.5 nH 1.5 nH
Tolerance ±0.3nH ±0.3nH ±0.3nH ±0.3nH ±0.3nH
CurrentRating(Amps) 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 100mOhm Max 100mOhm Max 100mOhm Max 100mOhm Max 100mOhm Max
Q@Freq 10 @ 100MHz 10 @ 100MHz 10 @ 100MHz 10 @ 100MHz 10 @ 100MHz
Frequency-SelfResonant 6GHz 6GHz 6GHz 6GHz 6GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz