Yageo MFP1WSBBE52-349R
MFP1WSBBE52-349R
Part No.:
MFP1WSBBE52-349R
Datasheet:
ShinYuaMFP1WSBBE52-349R.pdf
Description:
RES 349 OHM 0.1% 1W AXIAL
Resistance:
349 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.130 Dia x 0.354 L (3.30mm x 9.00mm)