Yageo MFP1WSBRD52-235K
MFP1WSBRD52-235K
Part No.:
MFP1WSBRD52-235K
Datasheet:
ShinYuaMFP1WSBRD52-235K.pdf
Description:
RES 235K OHM 0.1% 1W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
235 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.130 Dia x 0.354 L (3.30mm x 9.00mm)