Yageo MFP1WSBRE52-32K7
MFP1WSBRE52-32K7
Part No.:
MFP1WSBRE52-32K7
Manufacturer:
Yageo
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaMFP1WSBRE52-32K7.pdf
Description:
RES 32.7K OHM 0.1% 1W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
MFP
ProductStatus:
Active
Resistance:
32.7 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
1W
Composition:
Metal Film
Features:
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.130 Dia x 0.354 L (3.30mm x 9.00mm)