Yageo MFP1WSBRE52-4K81
MFP1WSBRE52-4K81
Part No.:
MFP1WSBRE52-4K81
Datasheet:
ShinYuaMFP1WSBRE52-4K81.pdf
Description:
RES 4.81K OHM 0.1% 1W AXIAL
Resistance:
4.81 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.130 Dia x 0.354 L (3.30mm x 9.00mm)