Yageo MFP1WSBRE52-5K9
MFP1WSBRE52-5K9
Part No.:
MFP1WSBRE52-5K9
Datasheet:
ShinYuaMFP1WSBRE52-5K9.pdf
Description:
RES 5.9K OHM 0.1% 1W AXIAL
Resistance:
5.9 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.130 Dia x 0.354 L (3.30mm x 9.00mm)