Yageo MFR-12FRF52-11K5
MFR-12FRF52-11K5
Part No.:
MFR-12FRF52-11K5
Manufacturer:
Yageo
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaMFR-12FRF52-11K5.pdf
Description:
RES 11.5K OHM 1% 1/6W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
MFR
ProductStatus:
Active
Resistance:
11.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.167W, 1/6W
Composition:
Metal Film
Features:
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.075 Dia x 0.134 L (1.90mm x 3.40mm)