Yageo MFR-12FRF52-15R4
MFR-12FRF52-15R4
Part No.:
MFR-12FRF52-15R4
Datasheet:
ShinYuaMFR-12FRF52-15R4.pdf
Description:
RES 15.4 OHM 1% 1/6W AXIAL
Resistance:
15.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.167W, 1/6W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.075 Dia x 0.134 L (1.90mm x 3.40mm)