Yageo MFR-12FTF52-43K2
MFR-12FTF52-43K2
Part No.:
MFR-12FTF52-43K2
Datasheet:
ShinYuaMFR-12FTF52-43K2.pdf
Description:
RES 43.2K OHM 1% 1/6W AXIAL
Resistance:
43.2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.167W, 1/6W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.075 Dia x 0.134 L (1.90mm x 3.40mm)