Yageo MFR-25FBF52-39R
MFR-25FBF52-39R
Part No.:
MFR-25FBF52-39R
Datasheet:
ShinYuaMFR-25FBF52-39R.pdf
Description:
RES 39 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
39 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm)