Yageo MFR-25FBF52-3K
MFR-25FBF52-3K
Part No.:
MFR-25FBF52-3K
Datasheet:
ShinYuaMFR-25FBF52-3K.pdf
Description:
RES 3K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
3 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm)
NumberofTerminations:
Datasheet:
ShinYuaMFR-25FBF52-3K.pdf
1. How to order MFR-25FBF52-3K on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MFR-25FBF52-3K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MFR-25FBF52-3K?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MFR100FTF52-100R MFR200FRF52-100K MFR200FRF52-1K MFR-25FBF52-150K MFR-25FBF52-3K01
Part Number MFR100FTF52-100R MFR200FRF52-100K MFR200FRF52-1K MFR-25FBF52-150K MFR-25FBF52-3K01
Manufacturer Yageo Yageo Yageo Yageo Yageo
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series MFR MFR MFR MFR MFR
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 3 kOhms 3 kOhms 3 kOhms 3 kOhms 3 kOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film Metal Film Metal Film Metal Film Metal Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Size/Dimension Axial Axial Axial Axial Axial
Height-Seated(Max) 0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm) 0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm) 0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm) 0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm) 0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm)