Yageo MFR25SFBE52-210R
MFR25SFBE52-210R
Part No.:
MFR25SFBE52-210R
Datasheet:
ShinYuaMFR25SFBE52-210R.pdf
Description:
RES 210 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
210 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.075 Dia x 0.134 L (1.90mm x 3.40mm)