Yageo MFR25SFBE52-30R9
MFR25SFBE52-30R9
Part No.:
MFR25SFBE52-30R9
Manufacturer:
Yageo
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaMFR25SFBE52-30R9.pdf
Description:
RES 30.9 OHM 1% 1/4W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
MFR
ProductStatus:
Active
Resistance:
30.9 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Metal Film
Features:
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.075 Dia x 0.134 L (1.90mm x 3.40mm)