Stackpole Electronics Inc MG1JA22M0
MG1JA22M0
Part No.:
MG1JA22M0
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaMG1JA22M0.pdf
Description:
RES 22M OHM 5% 1W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
MG
ProductStatus:
Active
Resistance:
22 MOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
1W
Composition:
Metal Film
Features:
Flame Retardant Coating, High Voltage, Moisture Resistant, Safety
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.157 Dia x 0.453 L (4.00mm x 11.50mm)