Stackpole Electronics Inc MG1JT820K
MG1JT820K
Part No.:
MG1JT820K
Datasheet:
ShinYuaMG1JT820K.pdf
Description:
RES 820K OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
820 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.157 Dia x 0.453 L (4.00mm x 11.50mm)