Murata Power Solutions Inc. MGJ6D052005SC
MGJ6D052005SC
Part No.:
MGJ6D052005SC
Package:
8-SIP Module
Datasheet:
ShinYuaMGJ6D052005SC.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 20V -5V 6W
  • Related Categories
Package/Case:
8-SIP Module
Series:
MGJ6 (6W)
Voltage-Input(Min):
4.5V
Voltage-Input(Max):
9V
Voltage-Output1:
20V
Voltage-Output2:
-5V
Current-Output(Max):
240mA, 240mA
Power(Watts):
6 W
Voltage-Isolation:
5.2 kV
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Efficiency:
77.5%
Size/Dimension:
1.54 L x 0.43 W x 1.11 H (39.0mm x 11.0mm x 28.1mm)