Murata Power Solutions Inc. MGJ6D121505DC
MGJ6D121505DC
Part No.:
MGJ6D121505DC
Package:
7-DIP Module
Datasheet:
ShinYuaMGJ6D121505DC.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V -5V 6W
  • Related Categories
Package/Case:
7-DIP Module
Series:
MGJ6 (6W)
Voltage-Input(Min):
9V
Voltage-Input(Max):
18V
Voltage-Output1:
15V
Voltage-Output2:
-5V
Current-Output(Max):
300mA, 300mA
Power(Watts):
6 W
Voltage-Isolation:
5.2 kV
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Efficiency:
80%
Size/Dimension:
1.79 L x 1.09 W x 0.39 H (45.5mm x 27.8mm x 9.8mm)