Powerex Inc. MIG400J2CSB1W
MIG400J2CSB1W
Part No.:
MIG400J2CSB1W
Manufacturer:
Powerex Inc.
Category:
Power Driver Modules
Package:
Datasheet:
MIG400J2CSB1W.pdf
Description:
IPM MOD CMPCT DUAL 600V 400A
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Type:
IGBT
Configuration:
Half Bridge
Current:
400 A
Voltage:
600 V
Voltage-Isolation:
2500VDC