TDK Corporation MLG0603PPA2N2CT000
MLG0603PPA2N2CT000
Part No.:
MLG0603PPA2N2CT000
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
MLG0603PPA2N2CT000.pdf
Description:
FIXED IND 2.2NH 1.4A 54MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
MLG-PPA
ProductStatus:
Active
Type:
Multilayer
Material-Core:
Ceramic
Inductance:
2.2 nH
Tolerance:
±0.2nH
CurrentRating(Amps):
1.4 A
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
54mOhm Max
Q@Freq:
10 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant:
5.6GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
500 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaMLG0603PPA2N2CT000.pdf
1. How to order MLG0603PPA2N2CT000 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603PPA2N2CT000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603PPA2N2CT000?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MLG0603PPA2N2CT000 MLG0603PPA3N9CT000 MLG0603PPA4N7JT000 MLG0603PPA2N7CT000 MLG0603PPA3N3CT000
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Series MLG-PPA MLG-PPA MLG-PPA MLG-PPA MLG-PPA
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer
Material-Core Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic
Inductance 2.2 nH 2.2 nH 2.2 nH 2.2 nH 2.2 nH
Tolerance ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH
CurrentRating(Amps) 1.4 A 1.4 A 1.4 A 1.4 A 1.4 A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 54mOhm Max 54mOhm Max 54mOhm Max 54mOhm Max 54mOhm Max
Q@Freq 10 @ 500MHz 10 @ 500MHz 10 @ 500MHz 10 @ 500MHz 10 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant 5.6GHz 5.6GHz 5.6GHz 5.6GHz 5.6GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz