Vishay General Semiconductor - Diodes Division MMBZ5250C-G3-08
MMBZ5250C-G3-08
Part No.:
MMBZ5250C-G3-08
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
Diodes - Zener - Single
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
ShinYuaMMBZ5250C-G3-08.pdf
Description:
DIODE ZENER 20V 225MW SOT23-3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
RoHS:
RoHS
Tolerance:
±2%
Part Status:
Last Time Buy
Power - Max:
225 mW
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
25 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
20 V
Supplier Device Package:
100 nA @ 15 V