Vishay General Semiconductor - Diodes Division MMSZ5248C-HE3-18
MMSZ5248C-HE3-18
Part No.:
MMSZ5248C-HE3-18
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
Diodes - Zener - Single
Package:
SOD-123
Datasheet:
ShinYuaMMSZ5248C-HE3-18.pdf
Description:
DIODE ZENER 18V 500MW SOD123
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Automotive, AEC-Q101
RoHS:
RoHS
Tolerance:
±2%
Part Status:
Active
Power - Max:
500 mW
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
21 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
18 V
Supplier Device Package:
100 nA @ 14 V