Vishay General Semiconductor - Diodes Division MMSZ5250C-HE3-08
MMSZ5250C-HE3-08
Part No.:
MMSZ5250C-HE3-08
Datasheet:
ShinYuaMMSZ5250C-HE3-08.pdf
Description:
DIODE ZENER 20V 500MW SOD123
Tolerance:
±2%
Power - Max:
500 mW
Package / Case:
25 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
20 V
Supplier Device Package:
100 nA @ 15 V