Vishay General Semiconductor - Diodes Division MMSZ5252C-HE3-18
MMSZ5252C-HE3-18
Part No.:
MMSZ5252C-HE3-18
Datasheet:
ShinYuaMMSZ5252C-HE3-18.pdf
Description:
DIODE ZENER 24V 500MW SOD123
Tolerance:
±2%
Power - Max:
500 mW
Package / Case:
33 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
24 V
Supplier Device Package:
100 nA @ 18 V