Ohmite MOX-2-121006FE
MOX-2-121006FE
Part No.:
MOX-2-121006FE
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaMOX-2-121006FE.pdf
Description:
RES 100M OHM 1% 5W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
Maxi-Mox
ProductStatus:
Active
Resistance:
100 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
5W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 210°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.310 Dia x 2.120 L (7.87mm x 53.85mm)