SICK, Inc. MPA-107THTP0B01
MPA-107THTP0B01
Part No.:
MPA-107THTP0B01
Manufacturer:
SICK, Inc.
Category:
Position Sensors - Angle, Linear Position Measuring
Package:
Module
Datasheet:
MPA-107THTP0B01.pdf
Description:
SENSOR LIN 107MM CBL W/CONN
Packaging:
Bulk
Series:
MPA
ProductStatus:
Active
ForMeasuring:
Linear Position
Technology:
Magnetoresistive
RotationAngle-ElectricalMechanical:
LinearRange:
0 ~ 107.00mm (0 ~ 4.21)
Output:
Analog Voltage, 4 ~ 20mA
OutputSignal:
ActuatorType:
T-Slot
Linearity:
Resistance:
ResistanceTolerance:
Voltage-Supply:
15V ~ 30V
MountingType:
Chassis Mount
TerminationStyle:
Cable with Connector
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C (TA)
Category:
Datasheet:
ShinYuaMPA-107THTP0B01.pdf
1. How to order MPA-107THTP0B01 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MPA-107THTP0B01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPA-107THTP0B01?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MPA-107THTU0 MPA-107THTP0 MPA-107THTP0B01 MPA-143THTU0 MPA-143THTP0
Part Number MPA-107THTU0 MPA-107THTP0 MPA-107THTP0B01 MPA-143THTU0 MPA-143THTP0
Manufacturer SICK, Inc. SICK, Inc. SICK, Inc. SICK, Inc. SICK, Inc.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series MPA MPA MPA MPA MPA
ProductStatus Active Active Active Active Active
ForMeasuring Linear Position Linear Position Linear Position Linear Position Linear Position
Technology Magnetoresistive Magnetoresistive Magnetoresistive Magnetoresistive Magnetoresistive
LinearRange 0 ~ 107.00mm (0 ~ 4.21) 0 ~ 107.00mm (0 ~ 4.21) 0 ~ 107.00mm (0 ~ 4.21) 0 ~ 107.00mm (0 ~ 4.21) 0 ~ 107.00mm (0 ~ 4.21)
Output Analog Voltage, 4 ~ 20mA Analog Voltage, 4 ~ 20mA Analog Voltage, 4 ~ 20mA Analog Voltage, 4 ~ 20mA Analog Voltage, 4 ~ 20mA
OutputSignal - - - - -
ActuatorType T-Slot T-Slot T-Slot T-Slot T-Slot
Linearity - - - - -
Resistance - - - - -
ResistanceTolerance - - - - -
Voltage-Supply 15V ~ 30V 15V ~ 30V 15V ~ 30V 15V ~ 30V 15V ~ 30V