SICK, Inc. MPA-611THTP0
MPA-611THTP0
Part No.:
MPA-611THTP0
Manufacturer:
SICK, Inc.
Category:
Position Sensors - Angle, Linear Position Measuring
Package:
Module
Datasheet:
MPA-611THTP0.pdf
Description:
SENSOR LIN 611MM CBL W/CONN
Packaging:
Bulk
Series:
MPA
ProductStatus:
Active
ForMeasuring:
Linear Position
Technology:
Magnetoresistive
RotationAngle-ElectricalMechanical:
LinearRange:
0 ~ 611.00mm (0 ~ 24.06)
Output:
Analog Voltage, 4 ~ 20mA
OutputSignal:
ActuatorType:
T-Slot
Linearity:
Resistance:
ResistanceTolerance:
Voltage-Supply:
15V ~ 30V
MountingType:
Chassis Mount
TerminationStyle:
Cable with Connector
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C (TA)