Bivar Inc. MPC8-1GD12V
MPC8-1GD12V
Part No.:
MPC8-1GD12V
Datasheet:
ShinYuaMPC8-1GD12V.pdf
Description:
PNL MNT 12V GREEN 5MM
Series:
MPC8-1
LampColor:
Green
Voltage:
12V
PanelCutoutDimensions:
0.31 (7.87mm)
LensSize:
LensStyle:
Round with Domed Top
MillicandelaRating:
2090mcd
Wavelength-Peak:
515nm
ViewingAngle:
45°
TerminationStyle:
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
IngressProtection:
IP54
Datasheet:
ShinYuaMPC8-1GD12V.pdf
1. How to order MPC8-1GD12V on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MPC8-1GD12V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPC8-1GD12V?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MPC8-1GD12V.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MPC8-1RD12V MPC8-1GD12V MPC8-1YD12V MPC8-1BWD12V MPC8-1WD12V
Part Number MPC8-1RD12V MPC8-1GD12V MPC8-1YD12V MPC8-1BWD12V MPC8-1WD12V
Manufacturer Bivar Inc. Bivar Inc. Bivar Inc. Bivar Inc. Bivar Inc.
Packaging Bag Bag Bag Bag Bag
Series MPC8-1 MPC8-1 MPC8-1 MPC8-1 MPC8-1
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
LampColor Green Green Green Green Green
LensColor - - - - -
LensTransparency Diffused Diffused Diffused Diffused Diffused
Ratings - - - - -
Voltage 12V 12V 12V 12V 12V
Current - - - - -
PanelCutoutShape Round Round Round Round Round
PanelCutoutDimensions 0.31 (7.87mm) 0.31 (7.87mm) 0.31 (7.87mm) 0.31 (7.87mm) 0.31 (7.87mm)
LensSize - - - - -
MillicandelaRating 2090mcd 2090mcd 2090mcd 2090mcd 2090mcd
Wavelength-Peak 515nm 515nm 515nm 515nm 515nm
ViewingAngle 45° 45° 45° 45° 45°
TerminationStyle Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm)