Bivar Inc. MPR8-3WD12V
MPR8-3WD12V
Part No.:
MPR8-3WD12V
Datasheet:
ShinYuaMPR8-3WD12V.pdf
Description:
PNL MNT 12V WHITE 5MM
LampColor:
White
Voltage:
12V
PanelCutoutDimensions:
0.31 (7.87mm)
MillicandelaRating:
4910mcd
TerminationStyle:
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
IngressProtection:
IP54
Datasheet:
ShinYuaMPR8-3WD12V.pdf
1. How to order MPR8-3WD12V on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MPR8-3WD12V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPR8-3WD12V?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MPR8-3WD12V.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MPR8-3RD12V MPR8-3GD12V MPR8-3YD12V MPR8-3BWD12V MPR8-3WD12V
Part Number MPR8-3RD12V MPR8-3GD12V MPR8-3YD12V MPR8-3BWD12V MPR8-3WD12V
Manufacturer Bivar Inc. Bivar Inc. Bivar Inc. Bivar Inc. Bivar Inc.
Packaging Bag Bag Bag Bag Bag
Series MPR8-3 MPR8-3 MPR8-3 MPR8-3 MPR8-3
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
LampColor White White White White White
LensColor - - - - -
LensTransparency Diffused Diffused Diffused Diffused Diffused
Ratings - - - - -
Voltage 12V 12V 12V 12V 12V
Current - - - - -
PanelCutoutShape Round Round Round Round Round
PanelCutoutDimensions 0.31 (7.87mm) 0.31 (7.87mm) 0.31 (7.87mm) 0.31 (7.87mm) 0.31 (7.87mm)
LensSize - - - - -
MillicandelaRating 4910mcd 4910mcd 4910mcd 4910mcd 4910mcd
Wavelength-Peak - - - - -
ViewingAngle 45° 45° 45° 45° 45°
TerminationStyle Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm) Quick Connect - 0.110 (2.8mm)