SICK, Inc. MPS-032TSTU0
MPS-032TSTU0
Part No.:
MPS-032TSTU0
Manufacturer:
SICK, Inc.
Category:
Position Sensors - Angle, Linear Position Measuring
Package:
Module
Datasheet:
MPS-032TSTU0.pdf
Description:
SENSOR LINEAR 32MM CABLE
Packaging:
Bulk
Series:
MPS
ProductStatus:
Active
ForMeasuring:
Linear Position
Technology:
Magnetoresistive
RotationAngle-ElectricalMechanical:
LinearRange:
0 ~ 32.00mm (0 ~ 1.26)
Output:
Analog Voltage, 4 ~ 20mA
OutputSignal:
ActuatorType:
T-Slot
Linearity:
Resistance:
ResistanceTolerance:
Voltage-Supply:
15V ~ 30V
MountingType:
Chassis Mount
TerminationStyle:
Cable
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C (TA)
Category:
Datasheet:
ShinYuaMPS-032TSTU0.pdf
1. How to order MPS-032TSTU0 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MPS-032TSTU0 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPS-032TSTU0?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MPS-032TSTU0.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MPS-032TSNP0 MPS-032TSNU0 MPS-032TSTU0 MPS-032THTP0 MPS-032THNP0
Part Number MPS-032TSNP0 MPS-032TSNU0 MPS-032TSTU0 MPS-032THTP0 MPS-032THNP0
Manufacturer SICK, Inc. SICK, Inc. SICK, Inc. SICK, Inc. SICK, Inc.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series MPS MPS MPS MPS MPS
ProductStatus Active Active Active Active Active
ForMeasuring Linear Position Linear Position Linear Position Linear Position Linear Position
Technology Magnetoresistive Magnetoresistive Magnetoresistive Magnetoresistive Magnetoresistive
LinearRange 0 ~ 32.00mm (0 ~ 1.26) 0 ~ 32.00mm (0 ~ 1.26) 0 ~ 32.00mm (0 ~ 1.26) 0 ~ 32.00mm (0 ~ 1.26) 0 ~ 32.00mm (0 ~ 1.26)
Output Analog Voltage, 4 ~ 20mA Analog Voltage, 4 ~ 20mA Analog Voltage, 4 ~ 20mA Analog Voltage, 4 ~ 20mA Analog Voltage, 4 ~ 20mA
OutputSignal - - - - -
ActuatorType T-Slot T-Slot T-Slot T-Slot T-Slot
Linearity - - - - -
Resistance - - - - -
ResistanceTolerance - - - - -
Voltage-Supply 15V ~ 30V 15V ~ 30V 15V ~ 30V 15V ~ 30V 15V ~ 30V