Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MRS16000C5620FC100
MRS16000C5620FC100
Part No.:
MRS16000C5620FC100
Datasheet:
ShinYuaMRS16000C5620FC100.pdf
Description:
RES 562 OHM 0.4W 1% AXIAL
Resistance:
562 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.4W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.063 Dia x 0.142 L (1.60mm x 3.60mm)