Essentra Components MSNE-12M-01
MSNE-12M-01
Part No.:
MSNE-12M-01
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Board Supports
Package:
Datasheet:
ShinYuaMSNE-12M-01.pdf
Description:
BRD SPT SCREW MNT SNAP LOCK 12MM
Packaging:
Bulk
Series:
MSNE
ProductStatus:
Active
HoldingType:
Screw Mount
MountingType:
Snap Lock
BetweenBoardHeight:
0.472 (12.00mm)
Length-Overall:
0.689 (17.50mm)
SupportHoleDiameter:
SupportPanelThickness:
MountingHoleDiameter:
0.169 (4.30mm) Square
MountingPanelThickness:
0.063 (1.60mm)
Features:
Category:
Board Supports
Datasheet:
ShinYuaMSNE-12M-01.pdf
1. How to order MSNE-12M-01 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MSNE-12M-01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSNE-12M-01?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSNE-12M-01.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MSNE-4M-01 MSNE-6M-01 MSNE-8M-01 MSNE-10M-01 MSNE-12M-01
Part Number MSNE-4M-01 MSNE-6M-01 MSNE-8M-01 MSNE-10M-01 MSNE-12M-01
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series MSNE MSNE MSNE MSNE MSNE
ProductStatus Active Active Active Active Active
HoldingType Screw Mount Screw Mount Screw Mount Screw Mount Screw Mount
MountingType Snap Lock Snap Lock Snap Lock Snap Lock Snap Lock
BetweenBoardHeight 0.472 (12.00mm) 0.472 (12.00mm) 0.472 (12.00mm) 0.472 (12.00mm) 0.472 (12.00mm)
Length-Overall 0.689 (17.50mm) 0.689 (17.50mm) 0.689 (17.50mm) 0.689 (17.50mm) 0.689 (17.50mm)
SupportHoleDiameter - - - - -
MountingHoleDiameter 0.169 (4.30mm) Square 0.169 (4.30mm) Square 0.169 (4.30mm) Square 0.169 (4.30mm) Square 0.169 (4.30mm) Square
MountingPanelThickness 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm)