MACOM Technology Solutions MSWSE-044-10
MSWSE-044-10
Part No.:
MSWSE-044-10
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
Diodes - RF
Package:
2-SMD, 0805
Datasheet:
ShinYuaMSWSE-044-10.pdf
Description:
RF DIODE PIN 300V 0805P
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Active
DiodeType:
PIN - Single
Voltage-PeakReverse(Max):
300V
Current-Max:
200 mA
Capacitance@VrF:
0.40pF @ 10V, 1MHz
Resistance@IfF:
700mOhm @ 100mA, 1MHz
PowerDissipation(Max):
OperatingTemperature:
175°C (TJ)