United Chemi-Con MVA16VC681MJ10TP
MVA16VC681MJ10TP
Part No.:
MVA16VC681MJ10TP
Datasheet:
ShinYuaMVA16VC681MJ10TP.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD
Packaging:
Tray
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
634mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
380 mA @ 120 Hz
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.394 (10.00mm)
SurfaceMountLandSize:
0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm)