United Chemi-Con MVA25VC151MH10TP
MVA25VC151MH10TP
Part No.:
MVA25VC151MH10TP
Datasheet:
ShinYuaMVA25VC151MH10TP.pdf
Description:
CAP ALUM 150UF 20% 25V SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.768Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
210 mA @ 120 Hz
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.394 (10.00mm)
SurfaceMountLandSize:
0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm)