United Chemi-Con MVA25VC47RMF55TP
MVA25VC47RMF55TP
Part No.:
MVA25VC47RMF55TP
Datasheet:
ShinYuaMVA25VC47RMF55TP.pdf
Description:
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
5.643Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
60 mA @ 120 Hz
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.205 (5.20mm)
SurfaceMountLandSize:
0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm)