United Chemi-Con MVA63VE471ML17TR
MVA63VE471ML17TR
Part No.:
MVA63VE471ML17TR
Datasheet:
ShinYuaMVA63VE471ML17TR.pdf
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 63V SMD
Packaging:
Tray
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
494mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
950 mA @ 120 Hz
Size/Dimension:
0.630 Dia (16.00mm)
Height-Seated(Max):
0.650 (16.50mm)
SurfaceMountLandSize:
0.669 L x 0.669 W (17.00mm x 17.00mm)