3M MVU14-180DMK
MVU14-180DMK
Part No.:
MVU14-180DMK
Manufacturer:
3M
Category:
Terminals - Barrel, Bullet Connectors
Package:
Datasheet:
ShinYuaMVU14-180DMK.pdf
Description:
CONN TERM PIN 14-16AWG CRIMP
Packaging:
Bulk
Series:
Scotchlok™
RoHS:
RoHS
Color:
Blue
Features:
Butted Seam
Insulation:
Non-Mating End Insulated
Wire Gauge:
14-16 AWG
Part Status:
Active
Termination:
Crimp
Terminal Type:
Male, Pin (Plug)
Contact Finish:
Length - Barrel:
Contact Material:
Length - Overall:
0.850" (21.59mm)
Diameter - Barrel:
0.180" (4.57mm)
Category:
Datasheet:
ShinYuaMVU14-180DMK.pdf
1. How to order MVU14-180DMK on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MVU14-180DMK price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MVU14-180DMK?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MVU14-180DMK.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MVU14-180DMK MVU14-180DMK-A MVU18-180DMK-A MNU14-180DFIK-A MNG18-156DMK-A
Part Number MVU14-180DMK MVU14-180DMK-A MVU18-180DMK-A MNU14-180DFIK-A MNG18-156DMK-A
Manufacturer 3M 3M 3M 3M 3M
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series Scotchlok™ Scotchlok™ Scotchlok™ Scotchlok™ Scotchlok™
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Color Blue Blue Blue Blue Blue
Features Butted Seam Butted Seam Butted Seam Butted Seam Butted Seam
Wire Gauge 14-16 AWG 14-16 AWG 14-16 AWG 14-16 AWG 14-16 AWG
Part Status Active Active Active Active Active
Termination Crimp Crimp Crimp Crimp Crimp
Terminal Type Male, Pin (Plug) Male, Pin (Plug) Male, Pin (Plug) Male, Pin (Plug) Male, Pin (Plug)
Contact Finish - - - - -
Length - Barrel - - - - -
Contact Material - - - - -
Length - Overall 0.850" (21.59mm) 0.850" (21.59mm) 0.850" (21.59mm) 0.850" (21.59mm) 0.850" (21.59mm)
Diameter - Barrel 0.180" (4.57mm) 0.180" (4.57mm) 0.180" (4.57mm) 0.180" (4.57mm) 0.180" (4.57mm)