United Chemi-Con MVY10VC221MF80TP
MVY10VC221MF80TP
Part No.:
MVY10VC221MF80TP
Datasheet:
ShinYuaMVY10VC221MF80TP.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@HighFrequency:
280 mA @ 100 kHz
Impedance:
340 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.303 (7.70mm)
SurfaceMountLandSize:
0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm)
MountingType:
Surface Mount
Datasheet:
ShinYuaMVY10VC221MF80TP.pdf
1. How to order MVY10VC221MF80TP on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MVY10VC221MF80TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MVY10VC221MF80TP?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MVY10VC221MF80TP MVY10VC101MF55TP MVY6.3VC331MF80TP MVY6.3VC47RME55TP MVY6.3VC101MF55TP
Part Number MVY10VC221MF80TP MVY10VC101MF55TP MVY6.3VC331MF80TP MVY6.3VC47RME55TP MVY6.3VC101MF55TP
Manufacturer United Chemi-Con United Chemi-Con United Chemi-Con United Chemi-Con United Chemi-Con
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series MVY MVY MVY MVY MVY
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 220 µF 220 µF 220 µF 220 µF 220 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 10 V 10 V 10 V 10 V 10 V
Lifetime@Temp 1000 Hrs @ 105°C 1000 Hrs @ 105°C 1000 Hrs @ 105°C 1000 Hrs @ 105°C 1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Polarization Polar Polar Polar Polar Polar
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
RippleCurrent@HighFrequency 280 mA @ 100 kHz 280 mA @ 100 kHz 280 mA @ 100 kHz 280 mA @ 100 kHz 280 mA @ 100 kHz
Impedance 340 mOhms 340 mOhms 340 mOhms 340 mOhms 340 mOhms
LeadSpacing - - - - -
Size/Dimension 0.248 Dia (6.30mm) 0.248 Dia (6.30mm) 0.248 Dia (6.30mm) 0.248 Dia (6.30mm) 0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max) 0.303 (7.70mm) 0.303 (7.70mm) 0.303 (7.70mm) 0.303 (7.70mm) 0.303 (7.70mm)
SurfaceMountLandSize 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm)