United Chemi-Con MVY10VC222MK16TR
MVY10VC222MK16TR
Part No.:
MVY10VC222MK16TR
Datasheet:
ShinYuaMVY10VC222MK16TR.pdf
Description:
CAP ALUM 2200UF 20% 10V SMD
Packaging:
Tray
Capacitance:
2200 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@HighFrequency:
950 mA @ 100 kHz
Impedance:
60 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.492 Dia (12.50mm)
Height-Seated(Max):
0.630 (16.00mm)
SurfaceMountLandSize:
0.512 L x 0.512 W (13.00mm x 13.00mm)